Adana Güzellik Merkezi
Adana Güzellik Merkezi

Adana Güzellik Merkezi

 

Güzellik, nesnelerin, canlıların, insan vücudunun veya yüzünün belli bir oranda olması ve kişide hayranlık uyandırması olarak tanımlanabilir. Tarih boyunca her dönem farklı bir güzellik ve estetik tanımı yapılmıştır. Bu nedenle günümüzde de net bir güzellik tanımı yapılamamaktadır ancak bilim insanlarının yaptığı araştırma sonucunda insan yüzü ile alakalı matematiksel bir güzellik tanımı çıkarılmıştır.

 

İnsan bedeninde güzellik, insanın yaşının genç olması, cildinin sağlıklı olması, bedenin ve yüzün belli bir orana sahip olmasının bir bütünüdür.

 

Güzellik Algısı Nasıldır? 


Güzellik algısı, tarih boyunca toplumların kültürlerine ve zamana göre değişkenlik göstermiştir. Öznel bir tanım biçimi olan güzellik kavramında, ideal güzellikten bahsetmek pek mümkün değildir ancak toplumların dönemsel olarak oluşturduğu kalıplar ve bazı normlara göre farklılık göstermektedir. Öznel bakış açısıyla bakıldığında estetik ve altın oran açısından doğru olmayan nesne, ürün, yüz de güzel olarak algılanıp, güzel kabul edilebilir.

 

14. ve 16. Yüzyıldaki güzellik algısına göre daha kilolu, küçük göğüslü, göbekli ve geniş kalçalı kadınlar daha çekici bulunuyordu. 1920’lere gelindiğinde ise kısa saç, küçük göğüs, düz ve kıvrımsız bele sahip kadınlar daha çekici bulunuyordu. Bugünkü zayıf kadın güzeldir algısının temeli ise 1960’larda atıldı. Günümüzde zayıflık eleştirilse de güzel olarak gösterilen insan modellerinin tamamı düz karın bölgesi, dolgun göğüslü, kalçalı ve sağlıklı görünmektedir. Bu algı kadınların tek tipleşmesine yol açmaktadır. Oysa her insanın kendi bedeni ve yüzü içerisinde bulunan altın oran kullanılarak kişinin güzel, çekici görünmesi mümkündür.

 

adana güzellik salonu,adana güzellik,adana güzellik merkezi,adana en iyi güzellik merkezi,adana güzellik uzmanı,adana güzellik eğitimi,adana tavsiye edilen güzellik merkezleri,adana profesyonel güzellik uzmanı,adana en yakın güzellik merkezi,adana en yakın güzellik salonu,adana güzellik hizmetleri,adana güzellik işlemleri, adana  güzellik önerileri,

 

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014